Mačevalački klub Vojvodina

Veljko Ćuk odličan u Florini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadetska reprezentacija Srbije je nastupala proteklog vikenda na kadetskom evropskom kupu u grčkom gradu Florini. Na jednom od najjačih kadetskih turnira u Evropi, član našeg kluba – Veljko Ćuk – zabeležio je odličan plasman i time najavio veoma dobru sezonu. Naime, u konkurenciji od 93 kadeta iz Evrope, Veljko je u konačnom plasmanu zauzeo visoko 21 mesto i tako bio najbolje plasirani reprezentativac Srbije. Pored njega, na turniru su nastupili i ostali reprezentativci iz našeg kluba – Nikola Milivojev (62 mesto) i Milan Ćurčić (66 mesto). Veljko je takođe bio i član prvog tima Srbije u ekipnoj konkurenciji. U konkurenciji od 24 tima, naši momci su zauzeli visoko 7 mesto. Ovo je najbolja potvrda sjajnog prelaznog roka koji je “Vojvodina” uradila, jer će Veljko, zajedno sa Mereijem, Bugarinom i Ruskim svakako predstavljati izuzetan floret tim u kadetskoj konkurenciji.