Mačevalački klub Vojvodina

Romana uzela zlato na Svetskom kupu!

Da je najjača onda kad se prestane govoriti o njoj, Romana je više puta u svojoj raskošnoj karijeri potvrdila. Najnovija potvrda stigla je juče. Naime, u Beogradu je održan tradicionalni „Trofej Beograda“ – seniorski Satelit svetski kup u disciplini mač, koji je ove godine okupio izuzetno veliki broj takmičara i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Ono što je, međutim, važnije od kvantiteta jeste kvalitet takmičara koji su juče nastupili u Beogradu. Primera radi, u ženskoj konkurenciji je nastupilo 58 takmičarki, od kojih su neke bile osvajačice medalja sa svetskih prvenstava.
      U takvoj konkurenciji, zlato je osvojila naša Romana Caran, koja je od početka turnira, dominirala u svakoj borbi. Nakon pet pobeda u grupi, Romana se direktno plasirala u najbolje 32 takmičarke. U borbi za 16, Romana je pobedila Rahardju Rania Herlinu iz Singapura sa 15:9, potom za 8 Gervais Leslie-Ann iz Kanade, sa 15:10. Zatim je u borbi za medalju savladala Grkinju Christou Jeanne sa 15:10. Kada je medalja bila obezbeđena, Romana je u borbi za finale savladala Tončicu Topić iz Hrvatske sa ubedljivih 15:8, da bi u velikom finalu od početka nametnula svoj ritam i na kraju lagodno slavila protiv Australijanke Halls Joane – 15:9.
      S obzirom da se „prošetala“ kroz ovako jak turnir, sada se čini da za Romanu nemoguće ne postoji. Idemo do Rija, Ro!