Mačevalački klub Vojvodina

Predstavnici MK Vojvodina preuzeli zastavu organizatora Evropskog prvenstva „Novi Sad 2016“

Naša Ana Sel najbolji srpski takmičar na Evropskom prvenstvu u Mariboru

U slovenačkom gradu Mariboru je upravo završeno Evropsko prvenstvo za kadete i juniore u mačevanju, a delegacija Mačevalačkog kluba „Vojvodina“, predvođena dr Vasilijem Milnovićem i Dejanom Ruskim, obavila je niz bilateralnih sastanaka sa čelnicima Evropske mačevalačke konfederacije i predstavnicima vodećih nacionalnih mačevalačkih federacija u Evropi i dogovorila tehničko-poslovnu saradnju, naročito kada je reč o organizaciji ovog prvenstva naredne godine u Novom Sadu. Poseta je protekla veoma uspešno, u izuzetno srdačnom tonu, a precizirani su mnogi detalji vezani za veoma kompleksnu organizaciju ovog takmičenja – najmasovnijeg mačevalačkog turnira u Evropi. Istovremeno, dogovorena je i tehnička pomoć Evropske mačevalačke konfederacije (EFC) i Svetske mačevalačke federacije (FIE), ali i jedno veliko pojačanje za naš klub! Prema rečima Vasilija Milnovića, ovo je tek početak završne faze projekta „Evropski Mačevalački klub Vojvodina“. Zadnjeg dana turnira, Predsednik Upravnog odbora Mačevalačkog kluba „Vojvodina“, gospodin Dejan Ruski, preuzeo je zastavu Evropske mačevalačke konfederacije od njenog Predsednika gospodina Františeka Jande, koji je tom prilikom izrazio svoje uverenje da će EP „Novi Sad 2016“ nadmašiti po svojoj organizaciji i masovnosti sva dosadašnja Evropska prvenstva.

 150306 2

Inače, kada je reč o samom takmičenju, naša najbolja juniorka Ana Sel je osvetlala obraz srpskom mačevanju. Praktično, da nije bilo njenog sjajnog nastupa, ne bi se imalo o čemu ni pričati, kada je reč o srpskim predstavnicima. U konkurenciji 88 najboljih evropskih juniorki, Ana je posle sjajno odrađene grupne faze (5 pobeda i jedan minimalan poraz), zauzimala visoko 6 mesto na tabli. Direktno se plasiravši u 64 takmičarke, Ana je pobedila u prvoj borbi Eva Helenu Zorman iz Slovenije sa 15:12, da bi se već u narednoj borbi srela sa aktuelnom svetskom prvakinjom Robertom Marzani iz Italije, koja je neočekivano kiksnula u grupnoj fazi. Iako je Ana tokom većeg dela meča održavala ravnotežu, iskusnija Italijanka je na kraju ipak trijumfovala sa 15:9, a na kraju i došla do samog finala i srebrne medalje. Na kraju, Ana je zvanično zauzela 18-to mesto u Evropi. Podsećamo da je ovo tek prva Anina juniorska godina i da, prema rečima njenog trenera Veselka Dumitrova, ona može već naredne godine u Novom Sadu do samog kraja. Čestitamo Ani na sjajnom nastupu i s nestrpljenjem iščekujemo njen nastup na ovom turniru naredne godine. Ona i njen trener su odmah po okončanju nastupa dobili poziv za evropske pripreme u Kopenhagenu, što dovoljno govori o tome šta o njihovom radu misle evropski mačevalački znalci. Naravno, treba pomenuti da je ovo još jedna potvrda rasta našeg kluba, jer je Ana Sel takmičarka sa najboljim evropskim juniorskim rezultatima, baš kao što je i naša Romana Caran najbolji predstavnik srpskih seniora.
Idemo Voša!

150306 1