Mačevalački klub Vojvodina

Zlatni dečko nastavlja svoj niz!

Žetva medalja naših takmičara na Kupu Arhangela!

Marko Dožaj je ponovo osvojio turnir! Ovoga puta u pitanju je bio Kup Arhangela u Beogradu. Međutim, ono što posebno raduje, jeste činjenica da su mu se ovoga puta, u osvajanju medalja, pridružili i neki od takmičara kojima su ovo prve medalje. No, krenimo redom: Marko je, kao prvi favorit turnira u disciplini mač, u potpunosti opravdao tu ulogu, probivši se do zlata bez ijednog poraza. U grupi je bio dominantan, da bi, direktno se plasiravši u osam najboljih, u četvrtfinalu savladao klupskog druga Aleksu Jovanovića (koji je inače u osmini finala dobio Milenkovića iz "Silnog" (Beograd) sa 15:3) sa 15:4. Potom je u polufinalu dobio još jednog klupskog druga Stefana Milivojčeva sa 15:10, da bi u finalu bio bolji od redovnog rivala u finalima domaćih turnira Koste Nikolića ("Silni") sa 15:10. Iako rezultat deluje relativno ubedljivo, činjenica je da se "borba turnira" lomila sve do desetog tuša, kada je Marko uspeo definitivno da slomi otpor dobro znanog takmaca. Nakon osvojenog turnira u Zagrebu prethodnog vikenda i novog zlata sa domaćih mačevalačkih pisti, Marko će se do kraja godine, u dogovoru sa svojim trenerom Raškom Mićićem, fokusirati na turnire Olimpici serije u Mađarskoj, gde, uvereni smo, može doći i do samog vrha ovih najkonkurentnijih pionirskih turnira u Evropi.

Posebno, međutim, naglašavamo uspehe naših ostalih mladih takmičara, među kojima ima i onih koji su se po prvi put popeli na pobedničko postolje. Već smo pomenuli Stefana Milivojčeva koji trenira tek nešto više od godinu dana i koji je već u grupnoj fazi sve prijatno iznenadio sa četiri pobede i samo jednim porazom. Direktno se plasiravši u četvrtfinale, on je bio bolji od još jednog člana našeg kluba Nikole Milivojeva (15:8), da bi u polufinalu izgubio od Marka Dožaja.

Kada je reč o našim mladim floretašima, izgleda da su dorasli do medalja i pre nego što smo očekivali. Napominjemo da većina njih trenira tek nešto više od godinu dana. Već u prošloj sezoni su oni najavili skorašnji pohod na medalje, a sada su to definitivno i potvrdili. Naime, najiskusniji među njima Nikola Milivojev i Lena Lončar bez većih problema su došli do bronze i ostavili utisak da imaju još mnogo prostora za napredak i do samog vrha domaćih takmičenja. Nikola je, nakon 5 pobeda u grupi i jednog poraza u osmini pobedio Parun Filipova iz "Karađorđa" (Pančevo) sa 15:3, u najboljih osam Jovanović Aleksandra iz "Olimpije" (Beograd) sa 15:13, da bi u polufinalu izgubio od pobednika turnira Nehez Denisa iz "Omladinca" (Zrenjanin) sa 10:15. Lena je, pak, nakon svih pobeda u grupi i direktnog plasmana u osam, pobedila Kalamković Jovanu iz "Sokola" (Novi Sad) sa 15:4 da bi u polufinalu izgubila od pobednice turnira Teodore Golić iz "Omladinca" (Zrenjanin) sa 8:15. Naročito raduje još jedna bronza koju je osvojio Milan Ćurčić, s obzirom da je ovo njegova prva medalja iako je on na pisti delovao veoma zrelo još u prošloj sezoni, pre osvajanja prvog odličja. On je nakon 5 pobeda u grupi i jednog poraza u osmini savladao Glišić Pavla iz "Crvene zvezde" (Beograd) sa 15:7, potom Dašić Marka, takođe iz "Zvezde", sa 15:4, da bi u polufinalu izgubio od iskusnijeg Muc Kristijana iz "Omladinca" sa 6:15.

Očigledno je da naši mladi takmičari najavljuju ozbiljnu sportsku karijeru. Uprava kluba želi njima, kao i njihovim trenerima Eleni i Raši, puno sreće i uspeha na tom putu.

121108 1

05.11.2012.

Zlatni dečko nastavlja svoj niz!

Žetva medalja naših takmičara na Kupu Arhangela!

Marko Dožaj je ponovo osvojio turnir! Ovoga puta u pitanju je bio Kup Arhangela u Beogradu. Međutim, ono što posebno raduje, jeste činjenica da su mu se ovoga puta, u osvajanju medalja, pridružili i neki od takmičara kojima su ovo prve medalje. No, krenimo redom: Marko je, kao prvi favorit turnira u disciplini mač, u potpunosti opravdao tu ulogu, probivši se do zlata bez ijednog poraza. U grupi je bio dominantan, da bi, direktno se plasiravši u osam najboljih, u četvrtfinalu savladao klupskog druga Aleksu Jovanovića (koji je inače u osmini finala dobio Milenkovića iz “Silnog” (Beograd) sa 15:3) sa 15:4. Potom je u polufinalu dobio još jednog klupskog druga Stefana Milivojčeva sa 15:10, da bi u finalu bio bolji od redovnog rivala u finalima domaćih turnira Koste Nikolića (“Silni”) sa 15:10. Iako rezultat deluje relativno ubedljivo, činjenica je da se “borba turnira” lomila sve do desetog tuša, kada je Marko uspeo definitivno da slomi otpor dobro znanog takmaca. Nakon osvojenog turnira u Zagrebu prethodnog vikenda i novog zlata sa domaćih mačevalačkih pisti, Marko će se do kraja godine, u dogovoru sa svojim trenerom Raškom Mićićem, fokusirati na turnire Olimpici serije u Mađarskoj, gde, uvereni smo, može doći i do samog vrha ovih najkonkurentnijih pionirskih turnira u Evropi.

Posebno, međutim, naglašavamo uspehe naših ostalih mladih takmičara, među kojima ima i onih koji su se po prvi put popeli na pobedničko postolje. Već smo pomenuli Stefana Milivojčeva koji trenira tek nešto više od godinu dana i koji je već u grupnoj fazi sve prijatno iznenadio sa četiri pobede i samo jednim porazom. Direktno se plasiravši u četvrtfinale, on je bio bolji od još jednog člana našeg kluba Nikole Milivojeva (15:8), da bi u polufinalu izgubio od Marka Dožaja.

Kada je reč o našim mladim floretašima, izgleda da su dorasli do medalja i pre nego što smo očekivali. Napominjemo da većina njih trenira tek nešto više od godinu dana. Već u prošloj sezoni su oni najavili skorašnji pohod na medalje, a sada su to definitivno i potvrdili. Naime, najiskusniji među njima Nikola Milivojev i Lena Lončar bez većih problema su došli do bronze i ostavili utisak da imaju još mnogo prostora za napredak i do samog vrha domaćih takmičenja. Nikola je, nakon 5 pobeda u grupi i jednog poraza u osmini pobedio Parun Filipova iz “Karađorđa” (Pančevo) sa 15:3, u najboljih osam Jovanović Aleksandra iz “Olimpije” (Beograd) sa 15:13, da bi u polufinalu izgubio od pobednika turnira Nehez Denisa iz “Omladinca” (Zrenjanin) sa 10:15. Lena je, pak, nakon svih pobeda u grupi i direktnog plasmana u osam, pobedila Kalamković Jovanu iz “Sokola” (Novi Sad) sa 15:4 da bi u polufinalu izgubila od pobednice turnira Teodore Golić iz “Omladinca” (Zrenjanin) sa 8:15. Naročito raduje još jedna bronza koju je osvojio Milan Ćurčić, s obzirom da je ovo njegova prva medalja iako je on na pisti delovao veoma zrelo još u prošloj sezoni, pre osvajanja prvog odličja. On je nakon 5 pobeda u grupi i jednog poraza u osmini savladao Glišić Pavla iz “Crvene zvezde” (Beograd) sa 15:7, potom Dašić Marka, takođe iz “Zvezde”, sa 15:4, da bi u polufinalu izgubio od iskusnijeg Muc Kristijana iz “Omladinca” sa 6:15.

Očigledno je da naši mladi takmičari najavljuju ozbiljnu sportsku karijeru. Uprava kluba želi njima, kao i njihovim trenerima Eleni i Raši, puno sreće i uspeha na tom putu.