Mačevalački klub Vojvodina

MK „Vojvodina“ uspostavila saradnju sa MK „Honved“ – jednim od najvećih mačevalačkih klubova na svetu!!!

Takmičari novosadskog kluba su se vratili iz Budimpešte, sa mini priprema, koje su bile sprovedene u fantastičnom ambijentu mačevalačkog kluba „Honved“, jednog od najvećih i najslavnijih klubova na svetu! Pripreme su održane u periodu od 4-10 januara, a na njima su učestvovali kadeti našeg kluba: Valentin Popović, Albert Pinter i Brana Nenić (u sklopu priprema za njihovo državno prvenstvo), kao i senior – Vladimir Hrubik. Na treninzima „Honveda“ bili su prisutni neki od najvećih mačevalaca današnjice poput Timee Nađ, Gabora Bocka, Amerikanke Hejli, kompletne ženske kanadske i muške britanske reprezentacije u disciplini mač (najzvučnije ime je svakako Sharm Mekkej) itd. Pripreme je predvodio naš trener Vasilije Milnović i tom prilikom obavio preliminarne pregovore sa tamošnjim trenerima i takmičarima oko eventualnih pojačanja u bliskoj budućnosti. Treneri „Honveda“ – Ferenc Diera i Gabor Bognar izrazili su spremnost i punu volju da pomognu novosadskom klubu, te su, u tom smislu, već dogovoreni naredni koraci: članovi seniorske ekipe „Vojvodine“ će u aprilu ponovo posetiti treninge budimpeštanskog kluba (u sklopu priprema za državno prvenstvo), dok je uzvratna poseta najavljena već za maj. Takođe, ponuđena je mogućnost srednjoškolskog i univerzitetskog školovanja takmičara u Budimpešti i svakodnevnog treniranja u redovima slavnog kluba! O ovome će se u narednom periodu još pregovarati, budući da zainteresovanih u redovima našeg kluba već ima. Poseban kuriozitet je bio trening naših mladih takmičara sa kanadskom ženskom seniorskom ekipom u disciplini mač, u posebnom prepodnevnom terminu. Naši takmičari se slažu u zajedničkoj oceni da nikada nisu prisustvovali boljim, organizovanijim i korisnijim pripremama!